راهنمای خرید پنکه

5 ماه پیش

در فصل گرما، یکی از وسایل خنک‌کننده ، پنکه است. همه ما از بچگی با این وسیله خاطره داریم؛ زمانی که هنوز استفاده از کولرها به‌اندازه امروز رایج نشده بود. امروزه وسایل بسیار زیاد سرمایشی با برندهای مختلف تولیدشده‌اند ولی بااین‌وجود بازهم پنکه یکی از محبوب‌ترین وسیله برای خنک کردن منزل می‌باشد. یکی از قابلیت پنکه‌ها نسبت به سایر وسایل سرمایشی این است که از قیمت خیلی کم‌تری برخوردارند و نصب و حمل ان ها بسیار ساده می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم، معیارهایی مهم که می‌بایست در خرید پنکه در نظر بگیرید را بررسی می کنیم.

اندازه پنکه:

پنکه‌ها اندازه‌های مختلفی دارند که اندازه پنکه، یکی از برگ خریدهایی مهم می‌باشد که می‌تواند بر سرعت خنک‌کنندگی دستگاه تأثیر داشته باشد. از پنکه‌های کوچک، می‌بایست خنک‌کنندگی کمتر و از پنکه‌های بزرگ می‌توانید خنک‌کنندگی بیشتری انتظار داشته باشید. اندازه پنکه، بایستی مناسب ابعاد فضایی باشد که می‌خواهید از پنکه استفاده کنید. اگر مکان موردنظر بزرگ است، می‌بایست سراغ پنکه‌های بزرگ‌تر بروید. در مورد پنکه‌های رومیزی برای آن‌که فضای کافی برای گذاشتن روی میز داشته باشید، می‌بایست به طول، عرض و ارتفاع پنکه توجه کنید.

راهنمایی خرید پنکه

تنظیم سرعت در پنکه:

بیشتر پنکه‌های موجود در بازار، قابلیت تنظیم سرعت‌های مختلف دارند. جالب است بدانید که برخی از پنکه‌ها، مجهز به قابلیت حالت خواب می‌باشند که در این حالت هم پنکه کم‌صدا کار می‌کند و هم این‌که وزش باد ملایمی را ایجاد می‌کند. هرچه تعداد سرعت‌های قابل تنظیم دستگاه بیشتر باشد، کاربر گزینه‌های انتخابی بیشتری برای شرایط مختلف دارد که این موضوع می‌تواند رضایت بیشتری را نیز به دنبال داشته باشد.

وزن پنکه:

در بیشتر منازل فقط از یک پنکه استفاده می‌کنند در این صورت، راحتی در جابجایی پنکه یکی از معیارهایی است که می‌توانید در نظر بگیرید. درواقع، پنکه‌ای مناسب است که وزن خیلی زیادی نداشته باشد. در هنگام خرید به وزن پنکه توجه کنید.

صدای پنکه:

صدای پنکه هنگام کارکرد می‌تواند صدای آزاردهنده‌ای داشته باشد پس هنگام خرید به صدای پنکه نیز توجه کنید عوامل مختلفی ممکن است در میزان صدای پنکه تأثیرگذار باشد که ازجمله آن‌ها می‌توان به‌شدت جریان باد، سرعت و نوع مواد ترکیبی استفاده‌شده در ساخت پنکه اشاره کرد.

چرخش و سرعت سینوسی:

قابلیت چرخش سینوسی :باد در جهات مختلف بالا-پایین و چپ-راست (سینوسی) صورت می‌گیرد که می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر خنک شدن محیط داشته باشد. قابلیت سینوسی نیز به دستگاه کمک می‌کند که سرعت پرتاب باد پنکه از زیاد به کم و همچنین کم به زیاد (سینوسی) تغییر کند. البته قیمت پنکه‌ها با این قابلیت در مقایسه با مدل‌های دیگر ، اندکی گران‌تر است.

انواع پنکه

پنکه‌ها انواع مختلفی دارند:

پنکه‌های دیواری و ایستاده ازنظر کارایی تفاوت ندارند فقط پنکه‌های ایستاده روی زمین قرار می‌گیرد و پنکه‌های دیواری روی دیوار نصب می‌شود. می‌توان گفت که پنکه‌های سقفی نسبت به ایستاده بزرگ‌تر و به دلیل پره‌های بزرگ و سرعت زیادش هوای خنک‌تر و بهتری را فراهم می‌آورد.

 

فروشگاه آنلاین زمزیران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زمزیران اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات  آن بهره مند گردید.

0
نویسنده مطلب bahman mirzapour
b.mirzapour2018@gmail.com

دیدگاه شما

بدون دیدگاه